Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kotlíkové dotace

 Různé krajské úřady či města začínají podporovat snižování emisí ze spalování (vytápění) v domácnostech. Občanům proto nabízejí tzv. "kotlíkové dotace" na pořízení nových, automatických a vysoce účinných kotlů na spalování tuhých paliv.

 

Příspěvky

Kotlíkové dotace pro Plzeňský kraj

19. 12. 2015

Žádosti se budou přijímat od 20. 1. 2016 do 31. 3. 2016 nebo do vyčerpání alokace (162 mil. Kč). Dotace vystačí min. pro 1270 žadatelů.

Dotace ve výši 70–85 % (max 127,5 tis. Kč) je určena konečným uživatelům (fyzickým osobám měnícím kotel v rodinném domě umístěném na území Plzeňského kraje) na výměnu stávajících kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel na pevná paliva, tepelné čerpadlo aj.

Uznatelné budou výdaje, které vznikly po 15. 7. 2015.

Info o průběžném stavu naleznete mj. zde.

 

Kotlíkové dotace

9. 12. 2015

Díky Ministerstvu životního prostředí a Státnímu fondu životního prostředí ČR můžete už od letošního roku získat až 127 500 Kč na nový ekologický kotel nebo tepelné čerpadlo ve vaší domácnosti.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kotlíkové dotace | Komentářů: 0

Kotlíkové dotace 2015

18. 7. 2015

MŽP zveřejnilo základní podmínky pro nové „kotlíkové dotace“ a vyhlásilo výzvy pro kraje. Na výměnu starých kotlů je 9 miliard.

Až 85% dotaci z maximální částky 150 tisíc Kč bude možné získat na výměnu starého kotle na pevná paliva za jiný, ekologičtější zdroj a tzv. mikro-energetická opatření. Ministerstvo životního prostředí dnes zveřejnilo základní rámec podmínek kotlíkových dotací, které budou nově hradit evropské fondy. Právě kvůli financování z fondů EU si nejdříve o peníze musí zažádat kraje, které budou následně poskytovat dotace přímo občanům. Ministerstvo pro kraje dnes zveřejnilo 1. výzvu v hodnotě 3 miliardy korun. Kraje musí o dotaci pro občany zažádat do 30. září.

 

Kotlíkové dotace pro celou ČR budou ještě letos

18. 4. 2015

Ministerstvo životního prostředí aktuálně dokončuje podmínky pro čerpání dotací na výměnu kotlů a jedná se všemi kraji. Plán na nové kotlíkové dotace počítá s výměnami nevyhovujících kotlů na tuhá paliva plošně po celé ČR a náklady budou hrazeny z evropských fondů. Kraje budou dotace pouze administrovat. První výzvy pro podávání žádostí jsou přislíbeny již letos.

Ministerstvo životního prostředí aktuálně dokončuje podmínky pro čerpání dotací na výměnu kotlů a jedná se všemi kraji. Plán na nové kotlíkové dotace počítá s výměnami nevyhovujících kotlů na tuhá paliva plošně po celé ČR a náklady budou hrazeny z evropských fondů. Kraje budou dotace pouze administrovat. První výzvy pro podávání žádostí jsou přislíbeny již letos.

Zdroj: http://vytapeni.tzb-info.cz/kotle-kamna-krby/12578-kotlikove-dotace-pro-celou-ceskou-republiku-budou-jeste-letos
 

Kotlíkové dotace jsou už i v Plzeňském kraji

22. 5. 2014

Od pondělka 26. května 2014 je možné získat v Plzeňském kraji dotaci na výměnu starého, ručně plněného kotle na tuhá paliva za nové účinné nízkoemisní tepelné zdroje vytápění rodinných domů.

Výše dotace na kotel na tuhá paliva je 40 - 60 tis. Kč (podle emisní třídy kotle).

 

Kotlíkové dotace 2014 - Plzeňský kraj

27. 1. 2014

Příští rok se poprvé Plzeňský kraj připojí do programu na výměnu kotlů, v pondělí to odsouhlasili krajští radní.

 

"Kotlíkové dotace" pro středočeský kraj

12. 6. 2013

 Středočeský kraj provádí mezi svými obyvateli průzkum zájmu o případnou dotaci na nový kotel. Zájemci o tuto podporu se mohou zapojit a pozitivně tak ovlivnit vypsání dotačního titulu.

 

Dotace na výměnu kotlů ve středočeském kraji

29. 4. 2013

 „Prostřednictvím tohoto dotačního programu bude poskytována dotace domácnostem ve Středočeském kraji, které vymění ručně plněné kotle na tuhá paliva (uhlí, dřevo) za nízkoemisní plně automatické kotle na uhlí nebo biomasu (peletky) nebo jejich kombinaci,“ upřesnil náměstek Semerád s tím, že předpoklad otevření výzvy je v červnu 2013.

 

Podpora nízkoemisního vytápění od města Plzně

1. 3. 2013

Plzeňské domácnosti mohou již skoro rok využívat dotace na obnovu zastaralých topenišť na tuhá paliva. Výše příspěvku činí nejvýše 50 % žadatelem vynaložených nákladů na pořízení nového zdroje tepla. Částka je omezena maximální výší 30 tisíc korun. Tento projekt má pokračovat do konce roku 2014. 

 

Finanční podpora pro nízkoemisní způsoby vytápění v domácnostech v Plzni

29. 11. 2012

Cílem podpory je trvalé odstranění stávajících zastaralých topenišť na tuhá paliva za kvalitní nízkoemisní způsoby vytápění na území města Plzně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kotlíkové dotace | Komentářů: 0