Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budoucnost programu Zelená úsporám

21. 4. 2011

Klíčové je vypořádání minulosti, následně přijde na řadu budoucnost Zelené úsporám

Podle ministra Tomáše Chalupy události kolem programu Zelené úsporám jasně ukazují, jak nepříjemný vývoj může mít projekt, který není dlouhodobě a efektivně řízen. Důležité je nyní, aby se fond vypořádal se všemi existujícími žádostmi. Průběžně se pak bude řešit, jaká bude další budoucnost programu Zelená úsporám. S tím souvisí i další personální obsazení fondu.


„Do tří měsíců chci vypsat výběrové řízení na ředitele SFŽP. Od nového vedení budu chtít jasnou a dlouhodobou koncepci celé organizace. S ohledem na vývoj v oblasti redukce emisí CO2, který skýtá příležitosti pro obchodování s emisními povolenkami, jsem v případě programu Zelená úsporám a jeho dalšího pokračování optimistický," doplňuje ministr Tomáš Chalupa.

Celkový přehled žádostí

Žádosti schválené a vyplacené (20.000)  3 086 mil. Kč
 Žádosti schválené, zatím nevyplacené (17.000)  5 866 mil. Kč
 Žádosti kompletní a připravené
na schválení RF (24.717)
 6 492 mil. Kč
 Žádosti, u kterých bude zaslána
výzva k doplnění (16.612)
 7 144 mil. Kč
 Žádosti, u kterých byla
administrace ukončena (287)
  0 Kč

Ombudsman pro žadatele

SFŽP si uvědomuje, že komunikaci se žadateli je třeba zlepšit, a proto je součástí změn v programu Zelená úsporám zřízení funkce ombudsmana. Ombudsman dohlédne na to, aby stížnosti a podněty žadatelů byly vyřízeny v co nejkratším čase a kvalitně. Pokud nebude žadatel spokojen s odpovědí Státního fondu životního prostředí ČR, může svoji stížnost projednat s ombudsmanem, a to buď písemně, nebo osobně. Do funkce ombudsmana byla jmenována Petra Kolínská.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář