Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osm tisíc žadatelů dostane peníze během léta, další tisíce žadatelů dostávají schválené smlouvy

9. 6. 2011

Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP) vyplatí během následujících tří měsíců peníze více než osmi tisícům žadatelům. Jde o žadatele, jejichž žádosti prošly dubnovou Radou fondu a minulý týden je schválili v rámci celého procesu kupci emisních kreditů. Tito lidé již své projekty realizovali. Dalších 16 tisíc žádostí v rámci stejného schválení Radou fondu je před realizací a SFŽP všem žadatelům rozesílá schválené smlouvy - během uplynulého týdne bylo rozesláno 3,5 tisíce těchto smluv. Celkem je tak již v programu zadministrováno přes 61 tisíc žádostí, z nichž je již v tuto chvíli proplacena polovina.

 

„Se současným stavem programu Zelená úsporám jsem velmi spokojen, zejména s ohledem na stav, který v programu panoval v prvních měsících letošního roku. Jsem rád, že přes 61 tisíc žadatelů, kteří předložili své projekty v pořádku, jsou již řádně a bez prodlení administrováni. Také je s nimi na rozdíl od minulosti pravidelně komunikováno a těm, co již své projekty realizovali, jsou průběžně posílány peníze na jejich účty. Za uplynulý měsíc to byla více než miliarda korun a od začátku tohoto roku více než 3,3 mld. Kč," uvádí Tomáš Chalupa, ministr životního prostředí.

Za první dva roky programu Zelená úsporám byly vyplaceny dotace ve výši 2 mld. Kč, letos je to za pět měsíců již 3,3 mld. Kč. V rámci Programu Zelená úsporám tak byla již 31 tisícům žadatelům proplacena částka v celkové výši přibližně 5,3 mld. Kč.

Na poslední Radě fondu, která zasedala 28. dubna, bylo projednáno téměř 25.000 žádostí a minulý týden byl celý proces schvalování završen souhlasem kupců. Z uvedeného počtu je 8 323 žádostí již po realizaci a těmto žadatelům SFŽP posílá smlouvy. Poté co dodají podepsanou smlouvu, začíná vyplácení peněz. K výplatám dochází maximálně do 90 dnů od doručení dokumentů na fond.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář