Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zelená úsporám: polovina neúplných žádostí již byla doplněna

30. 5. 2011
27.05.2011 - Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP) přijal do včerejšího dne 8 144 doplněných žádostí od žadatelů, kterým byla zaslána výzva k doplnění. Během měsíce od rozeslání výzvy se tak do SFŽP vrátila již polovina z celkového počtu 16 tisíců neúplných žádostí. Během uplynulých týdnů odpovědní pracovníci SFŽP a infolinka v maximální míře pomáhali žadatelům s doplňováním žádostí.

 

„Jsem velmi potěšena tím, že během měsíce od rozeslání výzev k doplnění žádostí, odeslaných ve stejný den, se jich k dnešnímu dni vrátila polovina a žadatelé tak jejich odevzdávání nenechávají na poslední chvíli. To usnadňuje příjem žádostí, který běží standardně a víceméně bez komplikací. Jak doplněné žádosti přicházejí, tak jsou postupně kontrolovány a správně doplněné žádosti jsou dále administrovány tak, aby mohly být následně propláceny v souladu se stavem finančních prostředků SFŽP. Chtěla bych oceniti všechny zaměstnance fondu v Praze a na všech krajských pracovištích, kteří pomáhali a pomáhají žadatelům s doplňováním žádostí. Poděkování patří i „armádě" brigádníků, kteří se věnují administrativním úkonům a časově náročnému elektronickému zpracovávání doplňovaných dokladů," uvádí Radka Bučilová, pověřená ředitelka SFŽP.

Všichni projektoví manažeři programu a pracovníci infolinky v uplynulých týdnech v maximální míře komunikovali s žadateli a pomáhali jim s doplňováním žádostí. Během dubna a května infolinka vyřídila více než 20 tisíc hovorů a odeslala tři tisíce odpovědí na mailové dotazy. Na všech pracovištích fondu došlo k více než čtyřem tisícům osobních konzultací. Podatelna v pražském ústředí je nadále plně připravena na přijímání žádostí, pro žadatele je otevřena denně od 8.00 do 18.00 hodin, doplněné žádosti je možné posílat i poštou.

Pružnost výplat dotací, která je pro žadatele klíčová, vzrostla po vyhlášení dalšího postupu v programu ministrem životního prostředí Tomášem Chalupou v dubnu letošního roku. Ke včerejšímu dni bylo vyčerpáno 90 % současných disponibilních prostředků fondu. Údaj potvrzuje, že nově je program nastaven k plnému zájmu žadatelů a k jejich maximálnímu prospěchu. Všechny dosud doručené žádosti budou dle dřívějšího oznámení proplaceny z disponibilních zdrojů. Postupně bude fond prostředky doplňovat a další doručené doplněné žádosti průběžně proplácet podle data jejich doplnění. Naším cílem je, aby se dostalo postupně na všechny.

Pracovníci Ministerstva životního prostředí a SFŽP se aktivně snaží naplňovat příjmy fondu z již dříve oznámených čtyř zdrojů. Prvním jsou prodeje emisních povolenek do zahraničí, v současné době probíhají intenzivní jednání s kupci, druhým zdrojem je úspora vnitřních nákladů (technické asistence), dále potom kontroly projektů a národní zdroje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář