Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kotle a přestavby

Specializujeme se na dodávku a montáž vysoce účinných, zejména automatických kotlů na uhlí a biomasu.

V současné době výrazně roste poptávka po kotlích s vysokou účinností a vysokým uživatelským standardem, které umožňují výrazně snížit interval přikládání i spotřebu paliva. Dalším častým požadavkem na kotle je ekologičnost spalování. V posledních měsících či letech je tento parametr vyzdvihován hlavně v souvislosti s programem Zelená úsporám, který přinesl možnost získat zpětně dotaci na celou hodnotu ekologického kotle. Tento program je nyní sice pozastaven, do budoucna se však počítá s jeho obnovou (více informací naleznete v rubrice Zelená úsporám).

Uvažujete-li o pořízení nového kotle, je asi nejdůležitějším kritériem pro jeho výběr vysoká účinnost (zaručí nízkou spotřebu) a druh paliva. Každý zákazník má jiné možnosti a jiné zdroje. Kdo má snadný přístup k levnému kusovému dřevu a dřevnímu odpadu (truhláři, lesníci apod.) volí kotel, který je pro toto palivo ideální. Kdo má přístup k biomase (zemědělci apod.) zajímá se o řešení, které bude nejlevnější právě pro jeho typ paliva (např. peletky). Pokud zákazník nemá možnost získat výhodně biomasu, je častým řešením kotel na uhlí.

Do budoucna se všech domů dotkne povinnost měřit hladinu emisí pouštěných do vzduchu komínem. Pokud tedy uvažujete o změně kotle, dbejte na to, aby  splňoval předepsané normy co se emisí a účinnosti týče.


Velmi oblíbené jsou vysoce účinné kotle od českého výrobce, společnosti Agromechanika Lhenice. Nejžádanějšími produkty jsou kotle řady:

  • AM  Licotherm - automatický kotel na uhlí a peletky nebo dokonce i na dřevní štěpky, obilí a kusové dřevo,
  • AM Energo - vysoce účinný dřevozplynující kotel na kusové dřevo s ručním přikládáním.

Pokud si však vyberete jakýkoli jiný kotel, jsme schopni posoudit jeho vhodnost či doporučit možný ekvivalent.


Máte doma zánovní litinový kotel na tuhá paliva a nelíbí se Vám, že musíte každou chvilku přikládat?

Ideálním řešením je přestavba Vašeho stávajícího kotle na automat. Přibude Vám násypka, šnekový dopravník a nový hořák. Přestavbou navíc ušetříte náklady na koupi zbrusu nového automatického kotle.


Pořídili jste si automatický kotel, ale spotřeba paliva neklesla podle Vašich představ?

Mnoho zákazníků si po změně způsobu vytápění užívá komfortu a vytápí prostory svého domu na vyšší teplotu a podstatně déle, než byli původně zvyklí. Musí proto počítat s tím, že v tomto případě nebude úspora tak vysoká.

Současně s rekonstrukcí kotelny doporučujeme zákazníkům, aby si pořídili kombinovaný ohřívač TUV (boiler) a ušetřili tak za ohřev vody. S tímto krokem často roste i spotřeba teplé vody. Proč by si měla pračka nebo myčka dohřívat vodu sama a spotřebovávat více energie, když kotel v době útlumu (regulace hlásí, že je dům natopen) vyrobí dostatek teplé vody levněji, než elektrický ohřívač. V tomto případě musíte při výpočtech úspory nákladů na vytápění počítat i s tím, že kotlem nahrazujete spotřebu boileru v průběhu topné sezóny.

Pokud tedy porovnáváte spotřebu paliva u starého a nového kotle, pokuste se odhadnou, kolik byste protopili v původním kotli, kdybyste natápěli dům a ohřívali vodu jako po instalaci kotle nového.


 Jak probíhá přestavba kotle?

Podívejte se na video, které jsme natočili ve spolupráci s výrobcem přstavbových sad, fimrou KOVARSON:

 

Příspěvky

Novela zákona o ochraně ovzduší

26. 1. 2013

 Novela zákona o ochraně ovzduší z minulého roku se razantně promítne do běžného života majitelů rodinných domů. Podívejme se blíže na zdroje využívající tuhá paliva a vezměme v úvahu domácnost, která vytápí dům deset let starým kotlem na uhlí nebo na dřevo. Na co se musí připravit a co jim novela ukládá?

 

Nový zákon o ochraně ovzduší změní na podzim život statisícům domácností

3. 10. 2012

Stovky tisíc českých domácností čeká výměna kotle na tuhá paliva za nový, vyhovující přísnějším ekologickým normám. Důvodem je novela zákona o ochraně ovzduší, která vstoupila v platnost 1. září 2012. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kotle a přestavby | Komentářů: 0

Stát čistí vzduch. Rodinám nařídí vyměnit staré kotle

29. 2. 2012

Až stovky tisíc českých domácností, které doma topí ve starých,neekologických kotlích, budou muset do deseti let přejít na šetrnější vytápění.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kotle a přestavby | Komentářů: 0

Který způsob vytápění je nejlevnější?

13. 2. 2012

Nejlépe vyšlo vytápění dřevem A to nejen z finančního hlediska ale také z ekologického. V závěsu jsou pelety a uhlí. Nejvíce peněz vydáme za topením elektřinou. Pečlivě zvažte, jakým způsobem chcete svůj domov vytápět. Rozdíl v ceně se totiž může pohybovat v řádu až dvou desítek tisíc korun ročně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kotle a přestavby | Komentářů: 0

Do tří let zdraží teplo z tepláren pro milion domácností o polovic

13. 2. 2012

Jednomu milionu domácností, které odebírají teplo z hnědouhelných tepláren, zdraží v nejbližších letech teplo až o polovinu. Časům levného hnědého uhlí pro teplárny totiž zřejmě nadobro odzvonilo. Důvodů je několik a vesměs se sčítají.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kotle a přestavby | Komentářů: 0

Uhlíková daň zdraží v domácnosti topení uhlím i plynem

8. 2. 2012

Statisícům domácností, které mají vlastní kotel na uhlí či plyn, v následujících letech topení a vaření znatelně podraží.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kotle a přestavby | Komentářů: 0

Automatizace stávajících kotlů

24. 10. 2011

 Chcete mít doma automatický kotel? Nechcete chodit přikládat každé 4 hodiny? Nebaví Vás každoroční chystání dřeva a máte doma stávající litinový nebo plechový kotel? Máme pro Vás řešení, jak přestavit kotel tak, aby jste jej mohli dále využívat na to na co byl určen + jej budete mít plně automatizovaný díky patentovanému podavači s hořákem a řídící jednotkou za čtvrtinovou cenu nového automatického kotle. Navíc si můžete vybrat ze 3 druhů hořáků a  nejste závislí na druhu paliva, protože tyto hořáky dokáží spalovat všechny druhy materiálů do granulace 30mm (uhlí ořech 2, černý hrášek, dřevěné pelety, agromateriálové pelety, štěpku, obilí, piliny, hobliny,....)

 

Univerzální hořák 27 kW

14. 9. 2011

Univerzální hořák 27 kW je určen pro spalování pevných paliv do zrnitosti 30mm. Osvědčený podavač spaluje hnědé uhlí 2 (ořech), černé uhlí (hrášek), dřevěné pelety, drobnou štěpku i agro-pelety respektive rostlinné pelety, které se v běžném retortovém hořáku spékají, dále dokáže spalovat lehké materiály - piliny, hobliny, pšenici, žito, kukuřici atd. Hořák se dá regulovat v rozsahu od 3 kW do 27 kW. Hořák se dá instalovat do všech vyráběných litinových a plechových kotlů na tuhá paliva. Násypka umožňuje automatické podávání a výdrž násypky je 3-4dny.

 

Skončilo léto a topná sezona klepe na dveře

14. 9. 2011

 Od poloviny srpna se do čech vrátilo teplo, ale jak dlouho nám vydrží. Podzim se nezadržitelně blíží a s ním i topná sezona. Potřebujete změnit svůj zdroj tepla ještě před zimou. Pospěšte si. Pokud budete odkládat své rozhodnutí, může se stát, že výrobce nebude stíhat vyrobit Váš kotel a topit začnete až se značným zpožděním.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kotle a přestavby | Komentářů: 0

Končí topná sezona. Jak se Vám topilo přes zimu?

6. 4. 2011

Už jste si spočítali, kolik jste letos protopili? Uvažujete, že zredukujete náklady na vytápění svého domu nebo že si zvýšíte uživatelský komfort a nebudete už každé tři hodiny vstávat ke kotli, abyste ráno vstávali do vyhřátého pokoje? Čas na přemýšlení o změně právě nastal. Do podzimu máte čas, něco s vaším topením udělat.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kotle a přestavby | Komentářů: 0