Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kotle a přestavby

Specializujeme se na dodávku a montáž vysoce účinných, zejména automatických kotlů na uhlí a biomasu.

V současné době výrazně roste poptávka po kotlích s vysokou účinností a vysokým uživatelským standardem, které umožňují výrazně snížit interval přikládání i spotřebu paliva. Dalším častým požadavkem na kotle je ekologičnost spalování. V posledních měsících či letech je tento parametr vyzdvihován hlavně v souvislosti s programem Zelená úsporám, který přinesl možnost získat zpětně dotaci na celou hodnotu ekologického kotle. Tento program je nyní sice pozastaven, do budoucna se však počítá s jeho obnovou (více informací naleznete v rubrice Zelená úsporám).

Uvažujete-li o pořízení nového kotle, je asi nejdůležitějším kritériem pro jeho výběr vysoká účinnost (zaručí nízkou spotřebu) a druh paliva. Každý zákazník má jiné možnosti a jiné zdroje. Kdo má snadný přístup k levnému kusovému dřevu a dřevnímu odpadu (truhláři, lesníci apod.) volí kotel, který je pro toto palivo ideální. Kdo má přístup k biomase (zemědělci apod.) zajímá se o řešení, které bude nejlevnější právě pro jeho typ paliva (např. peletky). Pokud zákazník nemá možnost získat výhodně biomasu, je častým řešením kotel na uhlí.

Do budoucna se všech domů dotkne povinnost měřit hladinu emisí pouštěných do vzduchu komínem. Pokud tedy uvažujete o změně kotle, dbejte na to, aby  splňoval předepsané normy co se emisí a účinnosti týče.


Velmi oblíbené jsou vysoce účinné kotle od českého výrobce, společnosti Agromechanika Lhenice. Nejžádanějšími produkty jsou kotle řady:

  • AM  Licotherm - automatický kotel na uhlí a peletky nebo dokonce i na dřevní štěpky, obilí a kusové dřevo,
  • AM Energo - vysoce účinný dřevozplynující kotel na kusové dřevo s ručním přikládáním.

Pokud si však vyberete jakýkoli jiný kotel, jsme schopni posoudit jeho vhodnost či doporučit možný ekvivalent.


Máte doma zánovní litinový kotel na tuhá paliva a nelíbí se Vám, že musíte každou chvilku přikládat?

Ideálním řešením je přestavba Vašeho stávajícího kotle na automat. Přibude Vám násypka, šnekový dopravník a nový hořák. Přestavbou navíc ušetříte náklady na koupi zbrusu nového automatického kotle.


Pořídili jste si automatický kotel, ale spotřeba paliva neklesla podle Vašich představ?

Mnoho zákazníků si po změně způsobu vytápění užívá komfortu a vytápí prostory svého domu na vyšší teplotu a podstatně déle, než byli původně zvyklí. Musí proto počítat s tím, že v tomto případě nebude úspora tak vysoká.

Současně s rekonstrukcí kotelny doporučujeme zákazníkům, aby si pořídili kombinovaný ohřívač TUV (boiler) a ušetřili tak za ohřev vody. S tímto krokem často roste i spotřeba teplé vody. Proč by si měla pračka nebo myčka dohřívat vodu sama a spotřebovávat více energie, když kotel v době útlumu (regulace hlásí, že je dům natopen) vyrobí dostatek teplé vody levněji, než elektrický ohřívač. V tomto případě musíte při výpočtech úspory nákladů na vytápění počítat i s tím, že kotlem nahrazujete spotřebu boileru v průběhu topné sezóny.

Pokud tedy porovnáváte spotřebu paliva u starého a nového kotle, pokuste se odhadnou, kolik byste protopili v původním kotli, kdybyste natápěli dům a ohřívali vodu jako po instalaci kotle nového.


 Jak probíhá přestavba kotle?

Podívejte se na video, které jsme natočili ve spolupráci s výrobcem přstavbových sad, fimrou KOVARSON:

 

Příspěvky

Aplikace retortových hořáků LING do stávajících litinových kotlů

23. 3. 2011

Jednoduchou úpravou stávajících litinových kotlů na pevná paliva lze získat teplovodní kotel s komfortním automatickým provozem do výkonu až 45 kW (dle typu použitého kotlového tělesa). Ze staršího kotle tak lze získat zdroj tepla s nepoměrně vyššími užitnými vlastnostmi a v neposlední řadě podstatně šetrnější k životnímu prostředí. V takto upraveném kotli lze navíc nadále spalovat také běžná pevná paliva, pro která je dané kotlové těleso původně určeno (kusové dřevo, černé uhlí kostka, koks).

 
Celý příspěvek | Rubrika: Přestavby od firmy Ling Krnov | Komentářů: 0

Zásobník paliva

14. 3. 2011

Zásobník na 180 kg paliva je možné dodat samostatně nebo v sadě s hořákem případně regulací.

 

Retortové hořáky 12 - 150 kW

14. 3. 2011

Samostatné hořáky pro přestavby kotlů na automatické spalování hlavně uhlí a  dřevěných pelet.
 

 

Univerzální hořák 25 kW

14. 3. 2011

Univerzální hořák je ideální pro instalaci jak do starých tak do nových kotlů s teplovodním výměníkem. Spaluje uhlí, štěpku a všechny druhy pelet - dřevěné pelety,  pelety z agromateriálů (seno, tráva, obilí, otruby, plevy...). Ve spojení s kotlem vytopí prostory od 200  do 500 metrů čtverečních.