Jdi na obsah Jdi na menu
 


Automacitké kotle na uhlí - Gekon

Automatický ocelový kotel GEKON

Automatický ocelový kotel GEKON

Kotel Gekon je určený pro automatické spalování hnědého uhlí ořech 2 a dřevěných pelet v univerzálním hořáku nové generace, který díky jedinečné konstrukci směšovací komory vzduchu dodává optimální objem vzduchu do spalovací části pece hořáku. Palivo je dodáváno do pece šnekovým dopravníkem z velkokapacitního zásobníku o objemu 300 litrů již ověřeným způsobem, kdy je šnek uložený na obou stranách hořáku a za pomocí obráceného závitu šneku optimálně vytlačuje palivo do středu pece hořáku. Horké plyny z hořáku prochází od hořáku přes šamotovou stěnu zlepšující emisní hodnoty do dvoukomorového horizontálního výměníku, který má v druhé komoře další dva vertikální výměníky. Zde jsou do meziprostorů zasunuty turbulátory pro zpomalení proudění horkých spalin kotlem a snižuje se rapidně teplota spalin. Tepelná energie ze spalin se předává ve dvoukomorovém vertikálním výměníku, kde dochází k minimálnímu zanášení a tím méně častému čištění. Konečné výstupní spaliny mají velmi nízkou teplotu 150°C a kotel tak dosahuje vysoké účinnosti až 95,5% a velmi nízkých emisních hodnot. Všechna tepelná energie zůstává v kotli a předává se do vody na celkové teplosměnné ploše 3m2. Kotel díky nízké energetické náročnosti splňuje směrnici EKODESIGNU.

Kotlové těleso je svařenec z kotlového plechu vysoké jakosti. Vnitřní část kotle je z 6-ti mm plechu a kritické místa kotle jsou zesíleny na 8 mm sílu plechu. Venkovní plášť kotle je z plechu o síle 4 mm. Na přední straně kotle jsou umístěna horní čistící dvířka, prostřední zapalovací dvířka a spodní popelníková dvířka. Na bočních stranách kotle se nachází popelníková dvířka svislého výměníku. Na zadní straně kotle je pak kouřový vývod o průměru 156 mm, který umožňuje průchod spalin do komína. Vstup a výstup topné vody plus vypouštěcí ventil je také umístěn na zadní straně.

Horizontální výměníky se čistí pomocí vysunutí turbulátorů a vyčištění komor předními horními dvířkami škrabkou. Vertikální výměník se pak čistí z horní části kotle po sundání zadní části horního oplechování a otevření komory za pomocí škrabky.

Kotel je ovládán nejmodernější řídící jednotkou SPARK, která umožňuje ovládání až 4 čerpadel a v základní výbavě jeden směšovací ventil. Dále je možnost za pomocí modulů rozšířit až na celkem 5 směšovacích ventilů a okruhů. Jednotka automaticky ukazuje množství paliva v zásobníku. Jednotka může také být spojena s pokojovým termostatem, který umožnuje i plnohodnotné ovládání kotle z pokoje. Tato jednotka se řadí mezi jednu z nejmodernějších a nejjednodušších na ovládání! Díky sparkNET modulu je možné kotel plnohodnotně ovládat i přes internet.

Přednosti kotle:

-          5. emisní třída na uhlí a pelety

-          EKODESIGN

-          účinnost až 95,5%

-          nejmodernější řídící jednotka SPARK

-          zásobník 300 litrů

-          výkon kotle 20 kW a 25 kW

-          nejvyšší sezónní energetická účinnost 84,31 % u kotle na uhlí!

Fotogalerie:

 

gekon_predek1
gekon_predek1
 
gekon_predek5
gekon_predek5
 
gekon_rez
gekon_rez
 
gekon_zada
gekon_zada
 

Parametry: 

Gekon     20 25  
Výkon kotle dle ČSN 070240 kW   20 25  
Účinnost %   95,5 91  
Hmotnost kg   550  
Hloubka celková mm   910  
Výška mm   1245  
Šířka mm   1195  
Emisní třída dle ČSN 303-5 – Hnědé uhlí ořech 2 l   5  
Průměr kouřového hrdla mm   156  
Výška osy odkouření od podlahy mm   1000  
Vytápěná plocha m2   200 250

Bližší informace naleznete na stránkách výrobce.