Jdi na obsah Jdi na menu
 


Univerzální hořák 27 kW

14. 9. 2011

hnede uhli

cerne uhli agro pelety stepka drevene pelety
Hnědé uhlí Černé uhlí Dřevěné pelety Štěpka Agro-pelety

Univerzální hořák 27 kW je svou komfortností oblíbeným zdrojem tepla především u rodinných domů a středně velkých objektů. Robustní konstrukce litinového hořáku tvoří materiály nejvyšší kvality, které zaručují jeho dlouhou životnost, minimální údržbu a především garanci dokonalého spalování všech druhů materiálů ( Uhlí hnědé ,,Ořech 2´´ , Dřevěné pelety, Agro-pelety, Štěpka … ) do zrnitosti 30 mm. Univerzální hořák lze nainstalovat do všech litinový a plechových kotlů na tuhá paliva, což znamená, že je možnost dalšího přikládání vrchními dvířky.

Video ico Video ico Video ico Video ico Video ico Video ico
Spalování pelet Spalování uhlí Spalování štěpky Spalování pilin Spalování agropelet Spalování obilí

Propracovaná technologie univerzálního hořáku 27kW je navržena tak, že má prodlouženou hřídel až na konec hořáku, kde je uložena. Přívodní šnek končí na začátku spalovací komory a z druhé strany je šnek otočený. Šneky mají opačný závit a tlačí proti sobě, tudíž krásně vytláčí materiál nahoru. U sypkých lehkých materiálů dokáže přidávaný materiál stlačit a nemá tendenci z pece odfukovat. Popel poté přepadává přes okraje do popelníku. Tento typ je určen pro spalování agro materiálů a dalších rostlinných produktů, které se spékají a tečou. Díky své konstrukci otočených šneků dokáže hravě vytlačit i vzniklé spékance z těchto materiálů.

Pohon je zajištěn elektromotorem s převodovkou. Palivo je podáváno do prostoru spalovací komory ocelovým šnekovým dopravníkem kde díky podpoře sekundárním vzduchem z ventilátoru dochází k dokonalému hoření. Hořák se spodním přikládáním paliva funguje podobně jako kovářská výheň. Vše probíhá plně automaticky díky řídící jednotce, která hlídá celý systém dle vytápěné teploty a po natopení okruhu přechází do režimu dozoru. Násypka o objemu 250 l vydrží naplněná 3-4 dny při běžném provozu. Univerzální hořák lze instalovat do všech vyráběných litinových a plechových kotlů na tuhá paliva.

Automatický provoz univerzálního hořáku je chráněn proti zpětnému prohoření za pomocí dvou ochranných čidel. Ochranné čidlo na šneku při zaznamenání teploty nad 92°C vypne ventilátor na nulovou hodnotu. Ochranné čidlo v násypce při zaznamenání teploty nad 92°C sepne otáčení šneku a vyhrne všechen materiál z pece hořáku do popelníku. Největší ochranou hořáku se přikládá tomu, že celý systém je vzduchotěsně uzavřen a je tedy zamezeno přístupu vzduchu do násypky. Další mechanickou ochranou je připravený ventil pro zálevový systém, buď bimetalovou pojistkou nebo voskovou zátkou a zalití vodou například z kanistru.

Celý systém je řízen nejmodernější elektronickou řídicí jednotkou, která nám umožňuje nastavení:

 • 4 režimy (normální, den/noc, kalendářní, ekonomický)
 • 2 teplotní čidla pro nastavení teplot (čidlo ustřední topení a teplé užitkové vody)
 • 2 ochranná teplotní čidla (na šnekua v násypce)
 • výstup na externí pokojový termostat - lze ovládat přímo z pokoje
 • množství materiálu při přikládání
 • posuv podávacího šneku, interval
 • množství vháněného vzduchu
 • regulace teploty ú.t. a t.u.v.

Technické parametry:

 • Výkon 3-27kW
 • Výkon motoru: 90W
 • Výkon ventilátoru: 75W
 • Granulace - paliva až do 30 mm
 • Vytápěné prostory do 250m

Další parametry:

 • Účinnost nad 75%!
 • Ohnište z LITINY
 • Záruka 2 roky

Rozměr pece automatického hořáku 27kw

Výhřevnost materiálů

Druh Paliva Spalné teplo hořlaviny Qsdaf [kJ/kg] Vodík v hořlavině Hdaf [%] Obsah vody Wr [%] Obsah popela Ad  [%] Výhřevnost paliva Qir  [kJ/kg]
Pelety dřevěné kvalitní 19934 6,93 5,0 1,5 17099
Pelety dřevěné nekvalitní 19934 6,93 10,0 1,5 16070
Pelety z biomasy 19626 7,24 10,0 5,0 15168
Hnědé uhlí ořech 2 30200 5,60 9,8 30,2 17995
Dřevní štěpka 19934 6,93 25,0 2,0 12914

 

Odkaz Popis souboru
PDF File Přestavba
PDF File Návod k řídící jednotce PANDA
PDF File Přestavbový balíček U22
PDF File Přestavbový balíček U26
PDF File Návod k obsluze univerzálního hořáku
PDF File Návod na montáž univerzálního hořáku
PDF File Návod k obsluze ventilátoru VPA 06