Jdi na obsah Jdi na menu
 


Máte dotaz? Ptejte se!

Uvažujete o novém vytápění ale nejste si jisti cenou? Zpracujeme Vám nezávazně předběžnou kalkulaci. Stačí si sjednat schůzku v místě realizace a všechny možnosti probereme osobně.

Je pro Vás investice spojená vytápěním zásadní a chtěli byste se nejprve podívat, jak vámi vybrané zařízení funguje v praxi? Domluvte si s námi schůzku. Vše Vám ukážeme v reálném provozu.

Chcete se nás na cokoli zeptat? Využijte této rubriky nebo přímých kontaktů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

přestavba kotle Viadrus U24,5 čl.

(Robert H., 9. 5. 2014 20:45)

Dobrý den, jde přestavět kotel Viadrus U-24,5 článek na automat?
V případě ,že ano, na kolik by to zhruba vyšlo?
Děkuji za odpověď
Robert H.

Re: přestavba kotle Viadrus U24,5 čl.

(Ladislav Palán, 18. 5. 2014 20:49)

Dobrý den,
přestavba tohoto kotle je velmi problematická. Teoreticky přestavět lze, ale zatím s tím nejsou zkušenosti.

dřevozplyňující kotel

(Bohuslav Pivoda, 14. 5. 2014 11:07)

Dobrý den přeji.
Vlastníme rekreační chatu u Starého Města pod Sněžníkem, v nadm. výšce 876 m n.m. Kolem stavby jsou na pozemku zahrady vzrostlé smrky. Kuchyň, pokoj, předsíň, koupelnu s vanou, WC a dva pokojíky v podkroví. Stavba - původní srubová stavba masivní (CCA 250 MM) byla před 10 roky zateplena 5 cm polystyrenem s 4,5 cm heraklitem (sendvič) a omítkou v přízemí. Podkrovní pokojíky jsou oboustranně obložené dřevem na dřevěnou sloupkovou konstrukci, s 15 cm tepelnou izolací ORSIL - ZATEPLENY JSOU I STROPY i šikminy nezi krokvemi a podlaha půdy pod sedlovou střechou.Polovina plochy přízemí je podsklepena. Zastavěná plocha
je cca 80 m2, obestavěný prostor je cca 600 m3 (mimo sklepa).
Stávající kotel na uhlí nevyhovuje, v přízemí jsou celkem tři deskové radiátory plechové, v podkrovních pokojících další dva. Kotel byl vyroben zámečnicky na polena dřev. V současné době máme dřevní hmotu na pobyt cca 15 roků (přebýváme cca dva měsíce v topném období a cca 6 týdnů v mimotopném období. Topná soustava byla původně provedena jako samotížná, před 5 roky bylo zabudováno cirkulační čerpadlo.
Chtěli bychom vyměnit kotel za dřevozplyňující a prosíme o
a) zaslání prospektu a popisu funkce kotle podle Vašeho odhadu příkonu
b) sdělení, jste -li ochotni přijet kotel namontovat
c) informativní ceny dodání a práce - nejlépe v měsíci červenec až září tohoto roku.
Soustava je naplněna frithermem.
S pozdravem Doc. Ing. Bohuslav Pivoda,CSc, Hlávkova 8, 602 00 Brno

Re: dřevozplyňující kotel

(Ladislav Palán, 18. 5. 2014 20:42)

Dobrý den,
doporučujeme namontovat jeden z následujících kotlů:
- AM23 Energo za 39.625 Kč
- AM29 Energo za 43.750 Kč (nejvhodnější)
- AM43 Energo za 50.375 Kč

K uvedené ceně bude nutné přičíst materiál na připojení kotle v kotelně, případné další rozvody a dopravu.
Montáž jsme ochotni provést, budeme však požadovat ubytování a zajištění stravování pro 2 osoby na 2 dny (1 noc).

Podrobnější informace ke kotlům najdete na stránkách výrobce, tj. na http://www.agromechanika.cz/cs/kotle-am-energo/teplovodni-zplynovaci-kotle-na-drevo-am-energo

přestavba kotle

(Karel Zídek, 13. 2. 2014 20:07)

Chci přestavbu kotle Viadrus U 22 3 čl. 17,7 kW na automat, líbí se mi přestavba od firmy Kovarson. Prostor pod roštem je 29 x 30 cm. Otopný systém má jeden okruh a ohřev teplé vody, zajímalo by mě kolik by stála přestavba i s regulací. Tel.777779907.

Re: přestavba kotle

(Ladislav Palán, 16. 2. 2014 19:35)

Dobrý den, orientační předběžná kalkulace je následující:
- univerzální hořák U27 (sada): 22.231 Kč
- podstavec U23, 3 čl.: 5.364 Kč
- nádoba zhášení: 488 Kč
- montáž přestavby a připojení na stávající systém ÚT: 5.000 Kč
- provedení tlakové a topné zkoušky: 1.500 Kč

Do ceny je nutné zahrnout i materiál pro úpravu stávajícího rozvodu ÚT v kotelně. Na základě zkušenosti lze odhadnout na cca 5.000 Kč (může být více i méně)

Součástí je regulace kotle. Pokud byste chtěl namontovat regulaci celého topného systému vč. 4cestného ventilu, pohybuje se cena cca kolem 15.000 Kč.

Přesnou kalkulaci je možné sestavit jen po prohlídce kotelny a výpisu potřebného materiálu. Máte-li o přestavbu nebo podrobnou kalkulaci zájem, volejte na 723 002 126.

přestavba

(Wasek, 21. 12. 2013 21:37)

Zdravím, mám litinový dakon, přemýšlím o přestavbě na automat, mám samotíž. Lze provozovat automat při zachování samotížného systému? Zhlediska jednoduchosti a funkčnosti za jakýchkoli podmínek bych to rád tak nechal

Re: přestavba

(Ladislav Palán, 22. 12. 2013 17:26)

Dobrý den,
už jsme dělali pár přestaveb u samotížných topných systémů. Většinou se se zákazníkem dohodneme tak, že se do systému namontuje čerpadlo (je to efektivnější) a v případě potřeby je možné systém používat i jako samotížný. Všeobecně se tedy dá řici, že je možné provozovat automatický kotel se samotížným topným systémem. Vždy je však nutné posoudit konkrétní systém v kotelně, abychom mohli garantovat, že bude topení skutečně fungovat a topit dle Vašich představ.

Poraďte k topení

(Luboš, 1. 12. 2013 15:44)

Hezký den. Prosím o radu: chtěl bych pořídit kachlová krbová kamna s výměníkem a vodu (teplo) z výměníku bych rád napojil na podlahové topení. Nevím ale jestli je to vůbec možné třeba správnou volbou kW výměníku nebo regulací? Nechtěl bych zvlášť výměník.
Podlahová plocha je cca 100 m2 v jednom podlaží s dlažbou. Parametry zdiva obvodu jsou cca R 3,2
Moc děkuji, pokud mi někdo pomůžete.
Luboš

Re: Poraďte k topení

(Ladislav Palán, 2. 12. 2013 20:13)

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že do podlahy není možné pouštět vyšší teplotu než cca 50°C je nezbytné zajistit žádnou regulaci topného systému. Celkový výkon potřebný pro vytápění je závislý na kompletní projektové dokumentaci.

Jak snížit vysokou teplotu spalin

(Fanda Kortus, 22. 11. 2013 23:07)

Dobrý den , viděl jsem několik přestaveb litinových kotlů a u všech jsem si všiml že do komína "utíká" zbytečně moc tepla . Nemáte nějakou "vychytávku" jak snížit výstupní teplo z kotle a využít ho pro ohřev kotle ? U přestavby firmy Kovarson jsem viděl v kotly nahoře vsunuté plechové ekonomizery . O kolik tyto přípravky mohou zvýšit ůčinnost litinového kotle ? Díky F.K.

Re: Jak snížit vysokou teplotu spalin

(Ladislav Palán, 2. 12. 2013 20:10)

Dobrý den,
ekonomizéry jsou schopny zvýšit účinnost kotle o 5 - 10 %.

Platnost revize komínu

(Štafová Judita, 29. 10. 2013 7:58)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na délku platnosti revize komínového tělesa v novostavbě rodinného domku. Děkuji

Re: Platnost revize komínu

(Ladislav Palán, 29. 10. 2013 16:09)

Dobrý den, nejsme kominíci, ale dle příslušného nařízení vlády je nutné u kotlů do 50 kW výkonu bez ohledu na typ paliva provádět min. 1x ročně kontrolu spalinové cesty (komína).

Revize spalinové cesty se provádí
a) před uvedením spalinové cesty do provozu nebo po každé stavební úpravě komína,
b) při změně druhu paliva připojeného spotřebiče paliv,
c) před výměnou nebo novou instalací spotřebiče paliv,
d) po komínovém požáru,
e) při vzniku trhlin ve spalinové cestě, jakož i při vzniku podezření
na výskyt trhlin ve spalinové cestě.

Více info např. na http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/narizeni-c-91-2010-sb-o-podminkach-pozarni-bezpecnosti-pri-provozu-kominu-kourovodu-a-spotrebicu-paliv

Samotížní otopný systém pro RD

(Ing. Joch Pavel, 11. 10. 2013 18:49)

Dobrý den. Stavím RD a chci realizovat vytápění následujícím způsobem. Vytápění kotlem na tuhé paliva (Viadrus U26) alt. kotlem na plyn (nucený oběh čerpadlem).
Otopný systém na tuhé palivo chci realizovat jako samotížný (by-pas přes ventily čerpadlem). Chápu, že tento systém musí mít větší průměry potrubí, musejí být se spádem ke kotli a navíc chci i suterén, kde se nachází kotel vytápět přes radiatory. Vím, že radiatory musejí být výše umístěny, t,j min. nad polovicí výše kotle.
Vše aby fungovalo na samotíž. pro tuto variantu zřejmě vratné potrubí musí být vedeno ke kotli pod podlahou suterénu.
K systému bude napojen i zásobník TÚV (300 l).
Prosil bych o zaslání informací (schému) jak otopný systém sestavit a jaké trubky použít (PPR,ALPEX, ...) Kovové trubky vylučuji.
Děkuji, s pozdravem Joch

Re: Samotížní otopný systém pro RD

(Ladislav Palán, 20. 10. 2013 20:23)

Dobrý den,
vzhledem k současným cenám paliv, je pouze samotížný systém neekonomický (teplem musíte vyrábět i dostatek energie pro rozpohybování topné vody v systému, čerpadlo je efektivnější). Samotížnost systému je tak výhodné navrhnout a používat jen v havarijním stavu (např. nejde elektřina).
U potrubí - použijte ALPEX a Cu trubky.
Hezký den

kalkulace

(Lucie Rothová, 16. 9. 2013 11:30)

Dobrý den, zařizujeme topení do novostavby, která má 150m2 vytápěnou plochu (6+1 + 2 koupelny), mohla bych požádat o porovnání ceny při pořízení radiátorů vs. podlahového topení?
Radiátorů by mělo být (standardní velikost) 9 + 2 žebříky do koupelen. Zdroj vytápění bude tepelné čerpadlo země x voda, tepelná ztráta domu je 12kW. Děkuji za kalkulaci

Re: kalkulace

(Ladislav Palán, 18. 9. 2013 20:23)

Dobrý den,
přesnou kalkulaci jen na základě těchto údajů opravdu nelze udělat. Není jasné, kolik topných větví a na jaké ploše bude umístěno, kolik bude nutno rozdělovačů apod. Nená jasná regulace ani vybavení kotelny (např. čerpadly apod.)

Obecně lze říci, že podlahové topení bývá levnější a vzhledem k využití tepelného čerpadla i ekonomičtější řešení.

Přestavba Dor 24

(Milan Exner, 23. 8. 2013 18:38)

Dobrý den. Chystám se přestavět na automat kotel DOR 24. Vím , že nejvhodnější hořák je 27kw. Rád bych se ale zeptal, jaký je vhodný podstavec. Výrobce uvádí u podstavců pouze pro jaký počet článků je daný podstavec vhodný. Opravdu se mi nepodařilo nikde zjistit kolik článků má právě dor24. Omluvte mou nezkušenost, ale vlastně nevím o jaké články se jedná. Vše se chystám koupit od výrobce Kovarson. Děkuji za radu a přeji hezký den

Re: Přestavba Dor 24

(Ladislav Palán, 25. 8. 2013 16:56)

Dobrý den,
Dakon je plechový kotel. Články naleznete u litinových kotlů. Vhodnou velikost podstavce určíte podle rozměrů kotle (velikost podstavy kotle porovnáte s velikostí podstavce tak, aby na sebe kotel a podstavec pasoval).


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »