Jdi na obsah Jdi na menu
 


Solární kolektory

Nově jsme do portfolia našich služeb zařadili i montáže teplovodních solárních kolektorů, které jsou vhodným doplňkem systému vytápění a ohřevu vody v domácnostech.

Proč využívat solární techniku?

Slunce je pro život na zemi nepostradatelným zdrojem energie, která byla po staletí opomíjena, ačkoliv množství dopadající sluneční energie na naši planetu několikanásobně převyšuje energetickou potřebu lidstva. Na zemský povrch dopadá 1,7.1017kW. Je to velký energetický potenciál, který hýbe atmosférou, oceány a zajišťuje zdroj energie pro veškeré životní funkce organizmů.  Cena sluneční energie je nulová a v porovnání s fosilními palivy je její využívání ekologicky nejšetrnějším způsobem výroby energie.

Solární kolektory

Nejjednodušším způsobem, jak využít slunečního záření pro výrobu energie, je postavit do cesty slunečních paprsků plochý solární kolektor. Na absorpční ploše kolektoru se přemění sluneční záření v teplo, které je odvedeno pomocí čerpadla k dalšímu využití (ohřev TUV, přitápění i ohřev vody v bazénu).

Solární absorbéry

Solární absorbér je srdcem solárního kolektoru. Skládá se z trubkového registru a plechu s vysoce selektivním povrchem. Na vysoce selektivním povrchu se mění solární záření na teplo a tento povrch zároveň zabraňuje zpětnému vyzařování tepelné energie. Absorpční plech je k trubkovému registru připájen, což zaručuje vysoký přenos tepla z plechu do topného média.

Solární systémy

Solární systémy jsou sestavy komponentů, které jsou navrženy, tak aby bylo zajištěno optimální zužitkování slunečního záření, a to celoročně. Solární systémy s kolektory Suntime umožňují výrazně snížit náklady na ohřev TUV a vytápění.

Solární záření v ČR:

Na obrázku jsou zobrazeny roční hodnoty dopadajícího slunečního záření na území ČR, které je vyšší než ve většině západoevropských a severoevropských zemích.